מה זה שם מתחם?

שם מתחם (דומיין) הוא הדרך שבא אנשים יזכרו או יכירו אותך באינטרנט. זה לא משנה אם יש לך בלוג, אתר תדמיתי או חנות וירטואלית – אליך לרכוש שם מתחם אשר יזוהה איתך.

ניתן לרכוש שמות מתחם על ידי רשמים מוסמכים אשר מציעים מגוון רחב של שמות מתחם בעלויות שנתיות החל מ – $2.99 לשנה עבור שם מתחם בינלאומי או 49₪ לשנה עבור שם מתחם ישראלי. הנה הרשמים המומלצים ביותר על ידינו לרכישת שם מתחם באינטרנט:

#!@ חברות מומלצות #@!

מבנה של שם מתחם

שם מתחם מורכב מ – 4 חלקים בסיסיים:

  1. קידומת (Prefix) – קידומת אשר מזהה את פרוטוקול האינטרנט המדובר HTTP או HTTPS במקרה של אתרים מאובטחים באמצעות תעודות SSL.
  2. סאב דומיין (Subdomain) – סאב דומיין אשר פועל על גבי שם המתחם הראשי. בדרך כלל, ישנו שימוש ב- WWW או שימוש בסאב דומיין אשר מציין את מהות אזור התוכן כמו Shop, Mail, Start וכדומה.
  3. שם המתחם (Name) – שם המתחם הוא הכתובת אשר נבחרת על ידך בעת רישום שם המתחם. למשל, כתובת שם המתחם של האתר הזה הוא ILHOST.
  4. סיומת שם המתחם (Extension) – סיומת שם המתחם אשר נבחרת על ידך בעת רישום שם המתחם. כיום, ישנן מאות סיומות חדשות אשר ניתן לבחור מתוכן כמו Com, Net, Co.il, Org.il, Guru, Guide, Master וכדומה.

מבנה שם מתחם

כאשר אתה בא לבחור שם מתחם חדש, מומלץ לבחור אותו על סמך פרמטרים כמו יחודיות, טרנדים, קלות הקלדת שם המתחם, סיומת רלוונטית לקהל היעד, אורך שם המתחם, שימוש במקפים ומספרים בשם המתחם ואי הפרה של סימנים מסחריים.

לסיכום, שם מתחם (דומיין) הוא הרבה יותר מכתובת האתר שלך. שם מתחם הוא הבלוג, האתר העסקי, החנות הוירטואלית ולמעשה הוא הזהות שלך באינטרנט. רשום שם מתחם שמזוהה איתך, שאפשר לזכור אותו בקלות ושתהיה גאה להציג אותו לכל אחד.