מדריך רכישת דומיין

דומיין הוא שם ייחודי אשר מזהה את אתר האינטרנט שלך ובאמצעותו ניתן לגשת אליו. לדוגמא, שם הדומיין של האתר שאתה נמצא בו עכשיו הוא ILHOST.co.il.

רכישת דומיין מתבצעת על ידי רשמים מוסמכים אשר קיבלו אישור מאיגוד האינטרנט העולמי לבצע רישום עבור מגוון רחב של סיומות אינטרנט. ההמלצה שלנו היא לרכוש את הדומיין מרשמים מובילים, אמינים ומוכרים ובצורה זו להימנע מבעיות עתידיות שיכולות להתרחש, הנה הרשמים המומלצים על ידינו לרכישת דומיין ישראלי או בינלאומי:

#$!@ להכניס אתרים#!@

5 טיפים לרכישת דומיין לאתר

הדומיין הוא הזהות שלך באינטרנט, באמצעות הדומיין גולשים ימצאו אותך בגוגל, פייסבוק ובכלל. לכן, רכישת דומיין היא הדרך שלך לשמור על הזהות העסקית או הפרטית שלך באינטרנט.

בעת רכישת הדומיין מומלץ לחשוב על הרושם הראשוני שנוצר בקרב הגולשים או הלקוחות הפוטנציאליים. לדוגמא, כאשר אתה רואה את שם הדומיין BodyShape.co.il או PCTip.co.il, מה אתה חושב?

סביר להניח שהדומיין הראשון מקושר אצלך לנושאים של כושר, אימון ותזונה והדומיין השני מקושר אצלך לנושאים של מחשוב, טיפים ואינטרנט. אם תכנס לאתרים הנ"ל, תוכל למצוא באתר הראשון מאמן כושר אישי בחיפה ובשני טכנאי מחשבים בחיפה 🙂

אם אתה עומד לפני רכישת דומיין חדש, הנה 5 טיפים שיעזרו לך למצוא דומיין איכותי:

  • רכישת דומיין קצר – למרות שניתן לרכוש דומיינים ארוכים מאוד עד 63 תווים, מומלץ לנסות ולאתר דומיין קצר אשר יאפיין את תחום העיסוק ויאפשר לגולשים לזכור אותו. באופן כללי, מומלץ לרכוש דומיינים בעלי 10-12 תווים.
  • רכישת דומיין שקל לזכור – כיש כל כך הרבה אתרים באינטרנט ובכל יום צצים אלפי אתרים חדשים – קל מאוד ללכת לאיבוד. לכן, אחת הדרכים הטובות להתבלט היא באמצעות רכישת דומיין ייחודי, מעניין ובעיקר זכיר אשר יעזור לך לבנות את המותג האינטרנטי שלך.
  • רכישת דומיין ללא סימנים ומספרים – למרות שתוכל לרכוש דומיין אשר מכיל בתוכו מספרים או מקפים, מומלץ לוותר על כך משום שגולשים נוטים לשכוח אותם או להתבלבל בעת הקלדת שם הדומיין בכתובת ה – URL של הדפדפן.
  • רכישת דומיין יד שניה – שוק הדומיינים מורכב מרוכשי דומיין חדשים ורוכשי דומיינים יד שניה. בדרך כלל, דומיין יד שניה יהיו דומיינים קצרים או מדוייקים לתחום אשר מאפשרים לך לגדול בצורה מהירה או דומיינים אשר מספקים "קיצור דרך" כלשהו כמו מיקום בגוגל, מוניטין חיובי וכדומה. רכישת דומיין פרימיום יכולה להגיע למאות אלפי דולרים, אך רוב הדומיינים מוצעים למכירה בטווח של 500$-5000$.
  • רכישת דומיין ללא זכויות יוצרים – לפני רכישת דומיין חדש, מומלץ לבדוק כי הוא אינו מפר זכויות יוצרים או סימנים רשומים כלשהם. במידה ותרכוש דומיין שמפר זכויות, הוא יכול להילקח ממך לאחר הגשת בקשה מתאימה מצד בעל הזכויות.

לסיכום, רכישת דומיין חייבת להתבצע על ידי רשם מוסמך אשר ילווה אותך בתהליך הרישום. אנו בטוחים שבאמצעות הטיפים והרשמים הנ"ל, תוכל למצוא דומיין מעולה שישרת אותך.